Radiofrekwencja mikroigłowa - frakcyjny termolifting
- Zmarszczki i wiotkość skóry
- Rozstępy, blizny potrądzikowe i rozszerzone pory
- Obrzęki i cienie pod oczami
Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej
- Lifting skóry twarzy, szyi, dekoltu czy brzucha
- Spłycenie zmarszczek
- Zmniejszenie rozstępów
- Redukcja blizn potrądzikowych i pooperacyjnych
- Likwidacja obrzęków oraz cieni pod oczami
- Przywrócenie kolorytu i blasku
- Zmniejszenie rozszerzonych porów
- Zagęszczenie i ujędrnienie skóry
- Odmłodzenie okolicy oczu
- Wygładzenie struktury naskórka
- Likwidacja wiotkości skóry po ciąży
Największe zalety radiofrekwencji mikroigłowej:
- Krótki okres rekonwalescencji
- Wysoka precyzja i bezpieczeństwo
- Natychmiastowe efekty
Wiedza i doświadczenie
Bezkonkurencyjne urządzenia
Kompetencja i pasja
Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa i dlaczego jest bardzo skuteczna?
RF mikroigłowa to technologia, o udowodnionych klinicznie rezultatach. Zabieg bazuje na synergii działań fali radiowej oraz mikronakłuwania, co w następstwie przyczynia się do wywołania szoku termicznego w głębszych warstwach skóry. Energia cieplna inicjuje procesy regeneracji i przebudowy struktury kolagenu, czego wynikiem jest zmniejszenie wiotkości skóry, zagęszczenie i poprawa jej struktury. Zauważalny po zabiegu efekt liftingu czy spłycenia zmarszczek będzie narastać wraz z upływem czasu. Informację o tym jaką masz grupę zmarszczek znajdziesz w moim artykule.
Te spektakularne rezultaty łączą się ze stosunkowo niewielką inwazyjnością. Na bezpieczeństwo zabiegu wpływa precyzja ustawienia takich parametrów jak: głębokość, intensywność oraz czas nagrzewania tkanek. Częstotliwość i ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie. Zależy od kondycji skóry, nasilenia i rodzaju mankamentu do skorygowania, a także obszaru ciała oraz oczekiwań klienta. Zwykle zaleca się wykonanie od 2 do 4 zabiegów, w odstępie 4 – 6 tygodni.
Jak uzyskuję efekty zabiegów?
Na głowicę do radiofrekwencji mikroigłowej nakładam jednorazowy, sterylny kartridż, wyposażony w 25-81 mikroigieł pokrytych miedzią i złotem. Po przyłożeniu głowicy do skóry mikroigły wkłuwają się na określoną głębokość (od 0,3 do 3 mm), po czym następuje wysłanie impulsu fali radiowej. Tkanki wokół igieł nagrzewane są krótko, lecz bardzo intensywnie (do temp. 45°C). Po emisji fal radiowych igły natychmiast się wycofują. W przeciwieństwie do zwykłej radiofrekwencji, podczas radiofrekwencji mikroigłowej silnemu rozgrzaniu ulegają głębokie warstwy skóry, bez ryzyka oparzenia naskórka. Co więcej, uzyskujemy również stymulację mechaniczną, poprzez wytworzenie tysięcy mikronakłuć w skórze.
Wytworzenie ciepła w tkankach skutkuje skróceniem i zagęszczeniem kolagenu lub jego częściową denaturacją. Jest to tzw. remodeling kolagenu. W wyniku procesu starzenia włókna kolagenowe ulegają rozciągnięciu, stopniowej degradacji i fragmentacji. Ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry doprowadza do ponownego napięcia i skręcenia pasm kolagenu. Następuje stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Wytworzenie ciepła endogennego w tkankach skutkuje również rozszerzeniem naczyń krwionośnych, co w efekcie poprawia odżywienie i utlenienie skóry oraz jej metabolizm. Dzięki temu staje się ona bardziej jędrna i zagęszczona, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Więcej informacji o usuwaniu zmarszczek znajdziesz na moim blogu.
Radiofrekwencja mikroigłowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających. Stanowi alternatywę dla zabiegów laserowych, w przypadku których okres rekonwalescencji jest kilkukrotnie dłuższy. Sprawdź tą niezwykle skuteczną i bezpieczną technologię.
Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej
Cennik zabiegu radiofrekwencji
mikroigłowej - oferta specjalna!!!
Obszar wykonywania zabiegu:
Cena
- Czas trwania: 30 min
699 zł
599 zł
- Czas trwania: 45 min
799 zł
699 zł
- Czas trwania: 60min
899 zł
799 zł
- Czas trwania: 20 min
599 zł
499 zł
- Czas trwania: 20 min
599 zł
499 zł
- Czas trwania: 30 min
799 zł
699 zł
- Czas trwania: 40 min
699 zł
599 zł
- Czas trwania: 40 min
699 zł
599 zł
- Czas trwania: 30min
599 zł
499 zł
- Czas trwania: 40 min
699 zł
599 zł
- Czas trwania: 20 - 60 min
od 499 zł
- wycena indywidualna
- Czas trwania: 30 min
599 zł
499 zł
Zapraszam na bezpłatną konsultację telefoniczną
Oddzwonię do Ciebie, odpowiem na pytania i zaproponuję wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie.
Najczęstsze pytania
o zabieg radiofrekwencji mikroigłowej
Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający z wysoką zawartością lidokainy. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny, a niewielki dyskomfort pojawia się jedynie w miejscach newralgicznych, takich jak linia żuchwy czy kości jarzmowe.
Częstotliwość i ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie. Zależy od kondycji skóry, nasilenia i rodzaju mankamentu do skorygowania, obszaru ciała poddanego zabiegowi oraz oczekiwań klienta. Zwykle zaleca się wykonanie od 2 do 4 zabiegów w odstępie 4 – 6 tygodni.
Efekt liftingu czy spłycenia zmarszczek, choć zauważalny bezpośrednio po zabiegu, będzie narastać w czasie. Pierwszy wzrost napięcia skóry spowodowany jest natychmiastowym skróceniem włókien kolagenowych, które z czasem ulegają rozciągnięciu. Punkty koagulacji i przegrzania głębokich warstw skóry zapoczątkowują procesy naprawcze. Następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Ostateczne rezultaty będą do oceny po 3 miesiącach od zabiegu. Tyle trwa proces dojrzewania nowych pasm kolagenowych.
Aby dowiedzieć się więcej o grupach zmarszczek, z jakimi masz do czynienia, zapoznaj się z moim blogiem.
Efekty utrzymują się minimum 12 miesięcy od zakończonej serii. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji, stanu wyjściowego skóry oraz stosowanej pielęgnacji domowej i gabinetowej.
Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i delikatny obrzęk, mogący utrzymać się do kilku godzin. Koloryt skóry nie ulegnie zmianie. U osób borykających się z suchością skóry może pojawić się delikatne mikrozłuszczanie naskórka, przypadające na około 3-4 dzień. Ewentualne siniaczki goją się w indywidualnym tempie. Makijaż można nałożyć po 12 godzinach od zabiegu.
Poniżej znajduje się lista przeciwwskazań. Część z nich wyklucza możliwość wykonania zabiegu okresowo, a część dotyczy konkretnego obszaru, który miałby być poddany zabiegowi, dlatego też wymagają one omówienia.
- Aktywny stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu, otwarte rany
- Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
- Stany gorączkowe
- Trądzik pospolity w fazie aktywnej, trądzik różowaty
- Łuszczyca, bielactwo
- Chorzy z padaczką, stwardnieniem rozsianym
- Cukrzyca
- Choroba nowotworowa, guzki niewiadomego pochodzenia
- Ciąża
- Keloidy, tendencja do tworzenia keloidów (bliznowce)
- Wypełniacze, botox – minimalny odstęp 6 miesięcy
- Nici PDO – minimalny odstęp 3 miesięcy
- Leczenie przeciwzakrzepowe lub obecność zaburzeń krwotocznych
- Hemofilia, choroby krwi, hepatopatia
- Zastawka serca, choroby serca, zakrzepica, rozrusznik, przebyty zawał
- Nie zaleca się wykonywania zabiegu u osób stosujących leki z pochodną witaminy A, oraz do 6 miesięcy od zakończenia leczenia ww. lekami.
- Zażywanie leków przeciwzapalnych, sterydowych i zawierających kortykosteroidy albo antybiotyki.
Spektakularne rezultaty osiągane są przy stosunkowo niewielkiej inwazyjności. Na bezpieczeństwo zabiegu wpływa precyzja ustawienia takich parametrów jak: głębokość, intensywność czy czas nagrzewania tkanek. Z kolei zastosowanie igieł izolowanych w jednorazowych kartridżach gwarantuje pełną kontrolę nad tym, którędy płynie prąd. Dostarczana energia jest więc ściśle nadzorowana i omija powierzchnię naskórka, ograniczając ryzyko poparzenia. Istotne jest również wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu i niezatajanie w wywiadzie z kosmetologiem żadnych ważnych informacji.
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg całoroczny, choć konieczna jest fotoprotekcja skóry przez 28 dni po zabiegu. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV, tj. opalania się zarówno na słońcu, jak i w solarium. W okresie letnim, przy niewłaściwej pielęgnacji, istnieje ryzyko przebarwień.
Listę poniższych zaleceń udostępniam każdemu klientowi po zabiegu. Nie trzeba więc się martwić, że o którymś z nich się zapomni. Zalecenia są następujące:
- Przez 28 dni po zabiegu należy stosować krem z wysokim filtrem UVA, UVB, min. 30 SPF.
- Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV, tj. opalania się zarówno na słońcu, jak i w solarium przez 28 dni.
- Przez 3 dni nie powinno się narażać organizmu na intensywny wysiłek fizyczny (siłownia).
- Ważne jest, aby unikać nagrzewania ciała (sauna), nadmiernego zimna i korzystania z basenów przez minimum tydzień.
- Należy zmienić pościel oraz ręczniki na świeżo wyprane.
- W okresie miesiąca po zabiegu nie należy stosować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, za wyjątkiem paracetamolu.
- Przez 12 godzin powinno się unikać dotykania obszaru zabiegowego, przylegania brudnej odzieży, a także zapobiegać zabrudzeniu i dbać o higienę.
- Do momentu zagojenia się skóry należy stosować maść łagodzącą, np. z pantenolem. Preparaty rekomendowane to: Zinalfat lub Avene Cicalfate.
- Makijaż można nałożyć po 12 godzinach.
- W trakcie zabiegu następuje przerwanie ciągłości naskórka. W czasie gojenia nie wolno więc trzeć i drapać skóry, stosować mydła i środków drażniących (np. preparaty z kwasami, alkoholem) przez około 4-5dni.
- Absolutnie zakazane jest korzystanie z zabiegów laserowych oraz z zastosowaniem fali radiowej przed upływem 4 tygodni od zabiegu.
- Zaleca się picie dużej ilości wody (2l) przez okres 2 tygodni od zabiegu.
- Po kilku dniach od zabiegu może pojawić się delikatnie złuszczanie naskórka. Jest to całkowicie normalny objaw, wynikający z nakłuwania skóry. Można zastosować delikatny peeling enzymatyczny, by przyśpieszyć proces ewentualnego mikrozłuszczania, ale nie jest to konieczne.
- U nosicieli wirusa opryszczki po zabiegu mogą wystąpić objawy tej dolegliwości. W takim przypadku należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.